Kontakt

Västerås

Pilgatan 8C
721 30 Västerås
021-30 46 50
info@industriqompetens.se

Eskilstuna

Portgatan 3
633 42 Eskilstuna
016-48 28 85
info@industriqompetens.se


Mathias Lewén, VD
0735-155160
mathias@industriqompetens.se
Mathias har arbetat inom industriföretag i 27 år, men på IQ är han rookie. Han anslöt 2017 som bolagets andra VD sedan starten 2000.


Peter Nilsson, bemanningsansvarig
peter@industriqompetens.se
0705-202058

Peter började på IQ hösten 2003 som uthyrd elinstallatör och flyttade över till sälj och rekrytering 2007. En välkänd profil hos många av våra kunder.


Björn Eriksson, bemanningsansvarig
bjorn@industriqompetens.se
0730-684176

Björn är välkänd hos många industriföretag efter att sedan 2001 dels arbetat som uthyrd, men också med att hjälpa företag att hitta bra folk.


Marko Anttila, bemanningsansvarig
marko@industriqompetens.se
070-294 54 50

Marko arbetade tidigt på IQ som uthyrd, men försvann utanför väggarna ett tag. 2017 insåg han att gräset var grönare hos IQ och kom tillbaka för en roll som bemanningsansvarig.


Anders Florinus, HR
anders@industriqompetens.se
070-3070383

Anders har erfarenhet av vårt arbete dels som uthyrd, dels som kund och nu som HR-ansvarig. Han har full koll på alla regler och krav som ställs.


Cesilia Bäcklund, ekonomi
cesilia@industriqompetens.se
021-304650

Cesilia har arbetat med ekonomifrågor hos olika industriföretag i snart 20 år, sedan 2010 på IQ. Hon ser till att det kommer in minst lika mycket pengar som det går ut.


Kicki Sols, lön/admin
kicki@industriqompetens.se
021-304650

Kicki har full koll på Teknikavtal och vilka villkor som gäller för våra anställda. Som anställd på IQ sedan 2000, är hon en av de som varit med från start.


Pär Andersson, fackordförande
iq-ifmetall@industriqompetens.se
0730-68 41 89

Pär är  ordförande för vår lokala fackklubb. Han koordinerar alla frågor mellan de anställda och företaget.


Rickard Panzar, skyddsombud och styrelserepresentant
iq-ifmetall@industriqompetens.se

Rickard (eller Panzar som alla säger) har varit med IQ länge som uthyrd, men också som facklig representant. Han fungerar dels som skyddsombud och sitter dels med i bolagets styrelse som arbetstagarrepresentant.